MENU

sesja noworodkowa sposoby na udane zdjęcia

Sesja noworodkowa sposoby na udane zdjęcia

Sesja noworodkowa sposoby na udane zdjęcia, czyli opowiem o tym co warto wiedzieć, co i jak przygotować, a czym kompletnie nie zaprzątać sobie głowy w kontekście sesji z noworodkiem. Przyjście na świat dziecka to wydarzenie, które zmienia niemal wszystko. Macie już za sobą ciążę, później poród i całą masę przeżyć z nim związanych. Oboje z drugą połówką rozpoczynacie nowy etap w życiu- jako rodzice. Czy istnieje lepszy sposób jak zatrzymanie na dłużej tego niepowtarzalnego momentu? Pamięć bywa zawodna (szczególnie po dłuższych latach). Dlatego wartością nie do przecenienia w odniesieniu do wspomnień, możliwości sięgania do nich jest fotografia. Która mimo rozwoju cywilizacyjnego pozostaje wciąż tak samo wartościowa jak 100 lat temu. Bliskość to naturalna i podstawowa potrzeba każdej żywej istoty. Ponadto stanowi główny składnik, który podczas akcji sesja noworodkowa eksponuję najbardziej. Po latach, nawet słowa nie będę potrzebne, żeby przekazać dziecku co wtedy przeżywaliście i jak blisko byliście.

 

sesja noworodkowa sposoby na udane zdjęciasesja noworodkowa sposoby na udane zdjęciasesja noworodkowa sposoby na udane zdjęcia

 

Sesja noworodkowa- wybór najlepszego fotografa

Jeżeli uświadomiliście już sobie, że nie ma lepszego sposobu na najpiękniejsze utrwalenie tego niezwykłego czasu w Waszym życiu, pozostaje wybór odpowiedniego fotografa. Nie da się ukryć, że kwestia ta jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na efekt końcowy sesji. Na przykład możecie szukać w sieci, bądź zdać się na polecenie znajomych-marketing szeptany wciąż ma się świetnie! Dla mnie jako fotografa, chyba nie ma większej radości niż nowe rodziny, które poznaję za sprawą rekomendacji moich klientów. Przede wszystkim warto zastanowić się, jakie są Wasze wymarzone zdjęcia noworodkowe? Co Wam się podoba, a co powoduje uczucia mieszane w kwestii estetyki. Czy cenicie sobie ponad wszystko naturalność w uchwyconych pozach, mimice, gestach, kolorystyce? Jeśli jesteście zwolennikami ukazywania więzi w sposób nienachalny, ciepły, bliski, spontaniczny, czym prędzej umajacie się na sesję ze mną!

Na pewno nie zasypię Was górą najmodniejszych gadżetów pozostających w trendach, ale obiecuję, że otrzymacie coś więcej. Ogrom prawdy i uczuć bijących od Was w stronę Waszej najsłodszej pociechy zatrzymane w ponadczasowych kadrach.

Sesja noworodkowa jak się do niej przygotować?

Pewnie zastanawiacie się w jaki sposób przygotować się do przedsięwzięcia pt sesja noworodkowa. Przede wszystkim odpowiednio ją zaplanować! Termin sesji najlepiej wstępnie ustalić w oparciu o wyznaczoną datę porodu. Ale co w sytuacji, kiedy dzidziuś postanowi przyjść na świat trochę wcześniej, bądź później? Otóż, nic takiego. Termin bezpośrednio po konsultacji z Wami zostaje zmodyfikowany i po problemie. Ważne jest jednak, aby pozostawać z fotografem w kontakcie. Najlepiej będzie poinformować o urodzinach dziecka najszybciej jak to tylko możliwe. Pomoże to dopasować dogodną dla wszystkich datę. Pamiętajcie, iż na wykonanie sesji noworodkowej macie 14 dni od narodzin.

Warto dobrze przemyśleć również kto oprócz Was, malucha, rodzeństwa powinien towarzyszyć Wam podczas zdjęć. Z doświadczenia wiem, że obecność czworonogów zdecydowanie podbija efekt sesji, dodając jej sporo luzu i spontaniczności. Z kolej obstawa dziadków, cioć i wujków bardzo często mających swoje wizje (każdy swoją-najlepszą) nie zawsze będzie sprzyjające ciepłej atmosferze. Pamiętajcie, że sesja noworodkowa ma ukazywać Wasze emocje, często intymne, bliskość, czy wzruszenie. Dlatego warto przemyśleć, czy oprócz fotografa, życzycie sobie obecności osób trzecich? Planując zdjęcia noworodkowe w Waszym azylu domowym musicie zadbać o odpowiednio wysoką temperaturę pomieszczeń. Wszystko w trosce o to, aby Wasz maluch nie zmarzł i czuł się komfortowo.

Sesja noworodkowa sposoby na udane zdjęcia co przygotować?

Odpowiedź na to pytanie, które bez wątpienia Was nurtuje nie jest znowu aż tak skomplikowana. Dlatego poniżej krótka lista podstawowych rzeczy, które warto wcześniej przygotować i mieć je pod ręką:
– akcesoria do przewijania (pampersy, chusteczki nawilżające, krem);
– kocyk do przykrycia , szczelnie opatulone maleństwo wtulone w objęcia rodziców znacznie spokojniej zaśnie;
– ubrania na zmianę do przebrania w razie zabrudzenia dla maluszka oraz rodziców, rodzeństwa (asekuracyjnie 3 zestawy);
– smoczek, kołysankę do uspokojenia;
– dużo luzu i dobrego humoru;

Jeśli chodzi o stylizacje, zadbajcie o wygodę, spójność kolorystyczną oraz luz. Unikałabym smutnych, czarnych kolorów blisko twarzy. W końcu macie być rozświetleni, a to w co się ubierzecie ma w tym względzie spore znaczenie. Ponadczasowe, minimalistyczne kroje jak prosty t-shirt bez zbędnych napisów i grafik. Wygodne jeansy, czy jasne body dla malucha będą modne nawet za 20 lat. Nie ulega wątpliwości, że fajnie jeśli sesja noworodkowa nosi również w ten sposób znamiona ponadczasowości.

sesja noworodkowa Sesja noworodkowa sposoby na udane zdjęcia sesja noworodkowa Kraków sesja noworodkowa Katowice sesja noworodkowa Katowice

Zdjęcia noworodkowe kiedy wykonać?

Odpowiedź na to zasadnicze pytanie jest dla wielu osób szokująca. Bowiem najlepszym okresem dla wykonania sesji noworodkowej jest pierwsze 14 dni od narodzin. Jak to, zapytacie. Dlaczego tak wcześnie? Otóż pierwsze dwa tygodnie maluszka na świecie są zazwyczaj wyjątkowo spokojne w jego funkcjonowaniu. Większą część dnia dziecko przesypia. Dodatkowo, co jest szczególnie ważne podczas sesji, sen ów jest dość twardy, a dzidziuś nie jest tak bardzo wrażliwy na zmianę pozycji lub ubrań. Ponowne uśpienie, również nie stanowi większego kłopotu, z czym może być znacznie gorzej po upływie 14 dni od porodu. A tak, właśnie, bo nie wspomniałam jeszcze, że najkorzystniejsze ujęcia noworodka powstają podczas jego smacznego snu. Wyeliminowane zostają wówczas rozbiegane, często zezujące oczka malucha, czy nadmiernie ruszające się rączki i nóżki.

Oczywiście, jeśli zdecydujecie się na sesję miesięcznego dziecka, jej powodzenie nie jest totalnie spisane na straty. Musicie jednak brać pod uwagę, iż nie wykonamy już sesji na śpiąco, a ponadto mogą pojawiać się już niezwykle męczące kolki, co znacznie wydłuży czas trwania zdjęć. Kolejnym świetnym okresem na realizację tematu sesja rodzinna z dzieckiem jest moment, kiedy malec samodzielnie siedzi. Wówczas jest już bardzo kontaktowy, żywiołowo reaguje na bliskich, a jego mimika jest często rozbrajająca. Zwykle jest to ok półroczny maluszek.

Sesja noworodkowa ale gdzie?

Sesje z udziałem noworodka wykonywane są zazwyczaj w studio, bądź w domach klientów. Ja osobiście oraz zawodowo uskuteczniam wyłącznie domowe sesje typu lifestyle. Chyba nic nie daje takiego komfortu, szczególnie świeżo po wyjściu ze szpitala po porodzie jak bycie we własnym domu podczas sesji. Po pierwsze macie wszystko, czego potrzebujecie w danej chwili dla maluszka, czy dla Was pod ręką. Po drugie nie musicie się nigdzie ruszać, zaprzątać sobie głowy pakowaniem, czy dojazdem na sesję. Ponadto na sesji często uwieczniam piękne detale Waszych przestrzeni. Na przykład może to być przekazywana od pokoleń w Waszej rodzinie kołyska lub dekoracje hand-made wykonane przez domowników specjalnie na powrót noworodka i mamy ze szpitala do domu. Takiego rodzaju akcenty potrafią genialnie zarysować klimat panujący u Was i wzbogacić efekt końcowy zdjęć.

Sesja noworodkowa ile trwa?

Tutaj zdecydowanie maluszek dyktuje warunki. Sesja noworodkowa może trwać średnio od 2 do 4 godzin. Jednakże dokładnego czasu nikt nie jest w stanie przewidzieć. Znaczenie ma tutaj ilość przerw na karmienie, przewijanie, usypianie i jak wiadomo jest to indywidualna kwestia każdego dziecka. Jedno jednak jest pewne, sesja nie będzie maratonem. Tutaj tempo nadaje Wasza pociecha. Bez pośpiechu oraz nerwów, oto klucz do świetnych efektów sesji oraz miłych wspomnień. Nie zapominajcie, iż maluszek doskonale wyczuwa Wasze emocje, dlatego warto zachować spokój i harmonię, a udzieli się wszystkim i znacząco wpłynie na przebieg zdjęć.

Sesja noworodkowa co zawiera?

Fotografując noworodki zawsze staram się wykonać następujące ujęcia:
– portrety indywidualne maluszka: plany ogólne ukazujące  dziecko i Wasz domowy azyl, jak również zbliżenia samych rączek, stópek, buzi, czy poszczególnych jej elementów jak usta, nosek i oczy;
– portrety w czułych objęciach rodziców na stojąco, siedząco i leżąco, kadry szerokie oraz bliskie;
– z rodzeństwem i czworonogami;

W mojej szczegółowej ofercie, którą wysyłam mailowo, znajdziecie garść ważnych informacji odnośnie zawartości poszczególnych pakietów, ich cen, dodatków oraz wskazówek co do przygotowania się do sesji. W każdym z pakietów otrzymujecie ujęcia w wersji cyfrowej: pełne rozdzielczości plus miniatury do publikacji w sieci. Dodatkowo te wybrane przez Was ujęcia otrzymacie również w formie pięknych odbitek na efektownym, matowym papierze, które zapakuję w osobiście zdobione pudełeczko.

Sesja noworodkowa sposoby na udane zdjęcia co jeszcze warto wiedzieć?

Wszystkie Wasze emocje, niewątpliwie niezwykłe oraz tak ulotne związane z przyjściem Waszej pociechy na świat, bez grama wątpliwości trzeba zachować na dłużej. Nie ma lepszego sposobu ich utrwalenia jak profesjonalna sesja noworodkowa. Pierwsze chwile w domu, pierwsza kąpiel- wszystko to zapisuje się na kartach naszej pamięci. Ale są to szczegóły, które wyłącznie zdjęcia są w stanie przechować do końca życia. Sen Waszego maluszka, uśmiech, ubranka, pierwsze zabawki- to po latach wspaniała fotograficzna kronika o dziecku i o Was, skarb oraz wartość nie do przecenienia. Warto więc umówić się na sesję już dziś, zachęcam do kontaktu, no i do zobaczenia na wspólnej sesji!

Podsumowując: więcej zdjęć z cyklu sesja noworodkowa znajdziecie na moim blogu oraz w artykule: Sesja noworodkowa cud narodzin.
A po nowości zapraszam ma mój fanpage oraz instagram.

Chcesz poznać ofertę? Wyślij zapytanie przez ten formularz kontaktowy, a ja czym prędzej odpowiem 🙂


sesja noworodkowa Katowice sesja noworodkowa Kraków sesja noworodkowa sposoby na udane zdjęcia sesja noworodkowa małopolska sesja noworodkowa Kraków sesja noworodkowa małopolska sesja noworodkowa Kraków sesja noworodkowa sposoby na udane zdjęcia sesja noworodkowa Katowice sesja noworodkowa sposoby na udane zdjęcia

ZWIŃ